Privātuma politika

Mēs izmantojam sīkdatnes, personalizētas lietošanas pieredzes nodrošināšanai un mārketingam. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat izmantot sīkdatnes. Plašāku informāciju skatiet mūsu privātuma politikā.

Piekrītu

Kariesa ārstēšana: kā to izdarīt ātri un bez sāpēm

Klīnikā Laurus Dent mēs sniedzam kariesa ārstēšanas pakalpojumus. Mēs izstāstīsim, kā ārstē visizplatītāko pasaulē saslimšanu, kas ir zobu plombēšana un kā pasargāt zobus no kariesa.

Kariess ir visizplatītākā saslimšana pasaulē: no tās cieš 80% pirmskolas vecuma bērnu un vairāk nekā 90% pieaugušo. Kariesa ārstēšana ir atkarīga no tā, kādā stadijā ir saslimšana, kur konstatēts zoba audu bojājums, vai tas ir pirmreizējais vai sekundārais bojājums.

Kariess – tas ir lokāls zoba audu bojājums. Bojājums gandrīz vienmēr ir neatgriezenisks – taču zobārstu uzdevums – novērst  tā izplatīšanos. Plomba – tas ir vienīgais efektīvais aizsardzības veids.

Sākuma stadiju sauc par plankumu. Vizuāli tas nav pamanāms un pacientam nav redzams. Nereaģē uz uzspiešanu, aukstumu, siltumu, ēdiena skābju iedarbību. Pakāpeniski kļūst tumšāks: tad to var atklāt. Līdz šim brīdim, atrast vietu ar emaljas defektu, var tikai ar lāzera diagnostikas metodēm, iekrāsojot ar metilēna zilo. Plankuma stadijā kariesa ārstēšana ir nesāpīga, ātra. Tas tiek apstrādāts ar preparātiem: ar augstu kalcija un fluora saturu, kuri atjauno emalju.

Kad nepieciešama zobu plombēšana

Virspusējas, vidējas , dziļas emaljas bojājuma stadijas vienmēr prasa bojāto audu noņemšanu un plombes uzstādīšanu. Stomatoloģijas klīnika veic sekojošo:

  • Uzstāda diagnozi – kariozā plankuma stadijā pietiek ar vizuālo apskati, taču labāk būs to papildināt ar rentgenu.
  • Notīra zobakmeni, aplikumu – zem tiem var atrasties bojātās vietas.
  • Opcionāli pielieto – anestēziju.
  • Likvidē bojātos audus un dezinficē.
  • Ja konstatē, ka dobums ir liels, dziļš – uzliek speciālu starpliku.
  • Sieniņas dobuma iekšpusē apstrādā ar adhezīviem sastāviem.
  • Uzliek plombu, pieslīpē to.

Ar to kariesa ārstēšana tiek uzskatīta par pabeigtu. Taču stomatoloģija ir jāapmeklē regulāri, lai sekotu plombētā zoba un visa mutes dobuma stāvoklim.

Kad zobu plombēšana nepalīdz

Reizēm zem plombas attīstās sekundārais kariess. Tas nenozīmē, ka tā parādīšanās ir ārsta paviršs darbs. Stomatoloģija zina daudzus gadījumus, kad plomba nosēžās (samazinās apmēros) un telpā starp zoba sieniņām un plombas malām nonāk baktērijas, kuras iekļūst dziļāk. Vienīgā ārstēšanas iespēja – atkārtot plombas uzstādīšanas procedūru.

Lai izvairītos no recidīviem un jaunu bojājumu vietu parādīšanās – regulāri jāapmeklē zobārsti. Mūsu stomatoloģijas klīnika Laurus Dent palīdzēs ne tikai izārstēt kariesu, bet arī izdarīs visu, lai tas neparādītos atkal.

Pierakstīties

Pieteikties pie speciālista!

Piesakies tiešsaistē, un mēs sazināsimies ar Tevi 1 darba dienas laikā!

Pierakstīties