Pulpīts – izplatīts zobu sāpju cēlonis. Tas ir mīksto audu iekaisums, kas atrodas zoba iekšpusē. Tā kā pulpā ir daudz nervu, iekaisuma process norisinās sāpīgi. Pacients nevar ēst cietu, karstu un aukstu ēdienu, izjūt spēcīgu diskomfortu. Vissarežģītākajos gadījumos progresējošs pulpīts noved pie žokļa audu bojājuma un asins saindēšanās. Tāpēc, ja Jūs jūtat, ka regulāri sāp zobs, neatlieciet vizīti pie zobārsta.
Kā ārstēt pulpītu
Izplatītākā metode – bojātās pulpas izņemšana un zoba plombēšana. Taču labāk būtu atstāt zobu ar dzīvu pulpu, jo tas palīdzēs saglabāt dabīgo gaišo zoba toni, un tas būs izturīgāks. Pulpīta ārstēšana bez iekaisušā nerva izņemšanas, iespējama dažos gadījumos:
- Agrā iekaisuma procesa stadijā.
- Pacienta vecums – līdz 25-27 gadi.
- Piena zoba iekaisums.
Ja zobārstniecības klīnikas speciālists ir pieņēmis lēmumu izņemt pulpu, tad šī procedūra norisinās šādā secībā:
- Izmantojot anestēziju tiek rūpīgi izurbti visi iekaisuma bojātie zoba audi.
- Pulpa tiek izņemta ar speciālu instrumentu, svarīgi ir veikt rūpīgu tīrīšanu, jo pat neliels baktēriju daudzums, atstāts zem plombes, var novest pie atkārtota iekaisuma un slimības recidīva.
- Zoba kanāla plombēšana pēc tā mehāniskas paplašināšanas ar speciālu urbi; šāda mehāniska apstrāde paaugstina kanāla sieniņu saķeri un plombējošais materiāls “sēž” stingrāk.
- Noslēdzošais etaps – zoba kronīša plombēšana, atjaunojot tā iepriekšējo izskatu.
Svarīgi atcerēties, regulāras higiēniskās procedūras palīdz novērst kariesa un citu slimību attīstību. Rekomendējam veikt savlaicīgas profilaktiskās apskates. Tās palīdzēs atklāt pulpītu agrīnā stadijā un izārstēt to bez nerva izņemšanas.
Mūsu zobārstniecības klīnikas speciālisti veiks jebkuru zobu un smaganu ārstēšanu. Mēs veicam profilaktiskās apskates, higiēnas procedūras, terapiju, protezēšanu un daudz ko citu. Mūsdienīgais klīnikas aprīkojums palīdz mūsu veiksmīgajam darbam.