Privātuma politika

Mēs izmantojam sīkdatnes, personalizētas lietošanas pieredzes nodrošināšanai un mārketingam. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat izmantot sīkdatnes. Plašāku informāciju skatiet mūsu privātuma politikā.

Piekrītu

Zobu protezēšana – veids atjaunot smaida skaistumu

Noņemamas zobu protēzes – viens no populārākajiem veidiem atjaunot smaida skaistumu. To izmanto, ja zaudēti 6-8 vai vairāk, zobi.

Zobu zaudēšana būtiski ietekmē cilvēka dzīvi: kļūst sarežģīta ēdiena sakošļāšana, mainās smaida skaistums, paradumi. Cieš sociālais statuss – zūd pašpārliecinātība par sevi. Īpaši grūti ir pārdzīvot vairāk nekā 4-6 zobu zaudēšanu. Šādās situācijās, parasti, stomatologs izmanto noņemamo protezēšanu.

Noņemamas zobu protēzes tā ir konstrukcija, kura aizvieto vairākus zobus vai veselu zobu rindu žoklī. Ar to pacients var normāli ēst, runāt un smaidīt.

Protēžu veidi

Kādas protēzes izgatavo stomatoloģija:

  • Daļējas noņemamas protēzes no plastmasas. Šādas protēzes sastāv no plāksnes ar mākslīgiem zobiem. Konstrukcija turas uz atlikušajiem zobiem ar āķu palīdzību.
  • Bugeļa protēzes. Tās pielieto, ja žoklī trūkst 6-8 zobi. Šādas veida protezēšanas atšķirīgā iezīme – metāla arka, kura kalpo kā rāmis mākslīgām smaganām un zobiem.
  • Pilnīgi noņemamas zobu protēzes. Paredzētas pacientiem pilnīgi bez zobiem. Šādu konstrukciju izgatavo no plastmasas. Protēze pilnībā atjauno zobu rindu. Fiksācija notiek plāksnes konstruktīvo īpatnību rezultātā.

Priekšrocības

Kādas ir noņemamās zobu atjaunošanas priekšrocības?

  • Pacienta rehabilitācija: ar jaunu smaidu cilvēks atkal atgūst savu iepriekšējo sociālo statusu.
  • Nav kontrindikāciju: zobu protezēšana ir indicēta ikvienam pacientam, jebkurā vecumā..
  • Vienkārša kopšana: protēzi var noņemt un viegli notīrīt no pārtikas atliekām.
  • Bojājuma gadījumā konstrukciju var viegli salabot.
  • Protēzes uzstādīšanai nav nepieciešama ilgstoša sagatavošanās.

Kā notiek uzstādīšana

Pirms protēzes uzstādīšanas pacientam tiek veikta pilnīga diagnostika. Ārsts izpēta klīnisko situāciju un nozīmē nepieciešamo protezēšanas tipu. Pacientam tiek noņemti žokļu nospiedumi, pēc kuriem tehniķis no vaska veido topošās konstrukcijas modeli. Pacients piemēra modeli, bet ārsts veic korekcijas. Laboratorijā tiek izgatavots galīgais, protēzes no plastmasas, variants.

Neatlieciet ārstēšanu uz vēlāku laiku! Jo ilgāk cilvēkam ir traucēts zobu rindas veselums, jo vairāk deformējas sakodiens. Turklāt zobu rindas veseluma zudums maina sejas vaibstus: parādās grumbiņas, padziļinās krokas, apakšžoklis izvirzās uz priekšu.

Stomatoloģijas klīnikas Laurus Dent plus speciālistiem ir liela zobu protezēšanas pieredze, visdažādākās klīniskās situācijās. Mums ir svarīgi, lai rezultāts priecētu Jūs daudzus gadus.

Gaidām Jūs mūsu zobārstniecībā Rīgā.