Privātuma politika

Mēs izmantojam sīkdatnes, personalizētas lietošanas pieredzes nodrošināšanai un mārketingam. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat izmantot sīkdatnes. Plašāku informāciju skatiet mūsu privātuma politikā.

Piekrītu

Mutes dobuma higiēna

Parastā zobu tīrīšana mājas apstākļos neļauj pilnībā atbrīvoties no mīkstā aplikuma uz zobu virsmas. Ar laiku tas provocē kariesa veidošanos un zobakmens rašanos. Izvairīties no tā palīdzēs profesionāla mutes dobuma higiēna, ko veic zobārstniecība Rīgā “Laurus Dent plus”. Turklāt, šāda procedūra ir rekomendēta līdz diagnostikas procesa uzsākšanai un stomatoloģisko saslimšanu ārstēšanai. Tas ir saistīts ar to, ka, pēc higiēniskās tīrīšanas, ārsts varēs precīzāk novērtēt zobu, smaganu un patoloģisko procesu lokalizācijas stāvokli.

Kāpēc nepieciešams?

Higiēniskās procedūras pamatuzdevums – aplikuma noņemšana no zobu virsmas. Savlaicīga atbrīvošanās no veidojumiem uz zobiem ir visefektīvākā kariesa un citu mutes dobuma slimību profilakse. Bez tam, mutes dobuma higiēna ir domāta veicināt:

 • Veselīgas, izturīgas zobu rindas formēšanu.
 • Mutes dobumā dzīvojošo kaitīgo mikroorganismu iznīcināšanu.
 • Kuņģa-zarnu trakta, parodontozes slimību profilaksi.

Mutes dobuma higiēnas procedūra, kuru veiks profesionāļi, veicinās zobu emaljas stāvokļa uzturēšanu. Pēc procedūras pacienti atzīmē zobu virsmas gaišāku stāvokli, kam pateicoties smaids izskatās labāk.

Kam nepieciešama?

Profesionāla mutes dobuma higiēna tiek rekomendēta cilvēkiem:

 • Ar kaitīgiem smēķēšanas paradumiem.
 • Lietojošiem stipru tēju, kafiju un citus krāsojošos dzērienus.

Kā arī personām ar sliktu imunitāti, jo bieži vien, traucējumi organisma aizsargsistēmā, provocē kariesa parādīšanos, iekaisuma procesus.

Starp indikācijām, zobu higiēnas procedūru veikšanai izceļ šādas:

 • Cietā vai mīkstā aplikuma parādīšanās uz zobu virsmas.
 • Smaganu iekaisuma slimības.
 • Zobakmens veidošanās.
 • Kā kariesa un citu mutes dobuma slimību profilaksi.

Bez tam, profesionālā higiēna ir nepieciešama pirms protēžu uzstādīšanas, implantācijas, ārstēšanās pie ortodonta ar brekešu sistēmu izmantošanu, vinīru, luminoru uzstādīšanas.

Turklāt, profesionālā tīrīšana var būt viens no parodontīta, parodontozes terapijas etapiem. Iziet šo procedūru tiek rekomendēts katrai grūtniecei. Jo bērna iznēsāšana ir nopietns pārbaudījums organismam. Šajā periodā būtiski palielinās kariesa attīstības risks.

Kontrindikācijas

Zobārstniecības klīnika atteiksies veikt procedūru šādos gadījumos:

 • Stomatīta, infekcijas slimības akūtā fāzē.
 • Ja pacientam nodilusi emalja un ir pārklājuma erozija.

Zobārstniecības klīnikas “Laurus Dent plus” speciālisti veiks mutes dobuma stāvokļa apskati un diagnostiku. Pēc tās rezultātiem tiks sniegtas rekomendācijas par kopšanu un to vai citu procedūru nepieciešamību.

Pierakstīties

Pieteikties pie speciālista!

Piesakies tiešsaistē, un mēs sazināsimies ar Jums 1 darba dienas laikā!

Pierakstīties