Privātuma politika

Mēs izmantojam sīkdatnes, personalizētas lietošanas pieredzes nodrošināšanai un mārketingam. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat izmantot sīkdatnes. Plašāku informāciju skatiet mūsu privātuma politikā.

Piekrītu

Mūsdienīgā endodontija kā alternatīva zobu ekstrakcijai

Progresīvā endodontiskā zobārstniecība - svarīgs solis dabisko zobu saglabāšanai. Zobārstniecības klīnika Rīgā Laurus Dent sniedz kvalitatīvus zobārstniecības pakalpojumus par zemām cenām.

Zobārstniecības uzmanība šobrīd pievērsta endodontiskai zobu ārstēšanai. Pēdējās desmitgadēs šīs nišas attīstību ir ietekmējusi jauno tehnoloģiju attīstība. Šobrīd endodontija kļuvusi drošāka, ja to izskata no mērķa sasniegšanas un risku minimalizācijas skatu punkta. Ārstēšanas rezultāts kļuvis paredzamāks, nekā agrāk. Ņemot vērā šīs tendences, kompleksie zobārstniecības pasākumi ir vērsti uz savu paša zobu saglabāšanu.

Endodontija – zobu kanālu ārstēšanas etapi

Pasaulē tiek novērota dzīves ilguma palielināšanās: cilvēki dzīvo ilgāk, turklāt vēlās būt veseli, labi izskatīties, grib skaistu smaidu. Tieši tāpēc dabisko zobu ilgmūžības saglabāšana – svarīgs zobārstniecības uzdevums. Agrāk ārstējot zobu sakņu kanālus, zobārsti rīkojās “pa tumšo”: vienlaicīgi strādāt un redzēt darba rezultātus tiešsaistē nebija iespējams. Katra ārstēšanas etapa rezultativitāti apstiprināja rentgenuzņēmums, tikai tad varēja turpināties zobārstnieciskā iejaukšanās.

Endodontiskās manipulācijas sastāv no trim sastāvdaļām, kuras veido pilnu kanālu ārstēšanas ciklu:

 • Atvēršana, tīrīšana un dezinfekcija.
 • Vēlamās formas veidošana.
 • Aizpildīšana ar zobārstniecības materiālu.

Jaunās tehnoloģijas endodontiskajā ārstēšanā

Pateicoties mūsdienīgajām tehnoloģijām, endodontiskā triāda nepātraukti pilnveidojas. Sakņu kanālus attīra ar lāzera un ultraskaņas palīdzību. Jaunie instrumenti atvieglo dobuma tīrīšanu un sagatavošanu aizpildīšanai ar gutaperču un jaunās paaudzes zobārstniecības materiāliem. Gutaperča tiek uzlabota, mainot tās struktūru un smalkumu. Inovācijas ļauj ārstam redzēt to, ko viņš dara, tiešsaistes režīmā.

Zobu ārstēšana tiek efektīvi veikta ar progresīvo tehnoloģiju palīdzību:

 • Mikroskopa izmantošana ļauj veikt kvalitatīvāku diagnostiku, noteikt kanālu daudzumu un to stāvokli, ieskaitot vissīkākos lūzumus.
 • 3D-tehnoloģijas garantē pilnvērtīgu sakņu kanālu apsekošanu visos leņķos.
 • Digitālie attēli parāda precīzāku bildi, nekā vecie filmu attēli.
 • Apekslokatori, kuri fiksē kanāla garumu, dod iespēju ar augstu precizitāti noteikt tā apakšējo malu.
 • Instrumentu uzlabotā konstrukcija ļauj apstrādāt dobumu vēl efektīvāk.

Endodontija vai implantācija?

Daudzus gadus implantācija bija progresīvs veids, kā atjaunot zaudētos zobus. Iespēja uzstādīt implantu izrautā zoba vietā, kļuva par izrāvienu zobārstniecībā. Dentālā implantācija tiek uzskatīta par perspektīvu metodi. Titāna sakņu aizstājēju kalpošanas laiks ir gadu desmiti. Šķiet, ko vairāk var vēlēties? Vēl nesen ārsti un pacienti pieturējās pie zobu raušanas, kurus grūti bija atjaunot, un to aizvietošanas ar implantiem. Ķirurģiskās iejaukšanās atbalstītāji uzskatīja, ka endoārstēšana var nedot nepieciešamos rezultātus, un problemātiskos zobus galu galā būs jāizrauj. Taču, attīstoties jaunajām endodontijas metodēm, parādījās liels daudzums to speciālistu, kuri pieturējās pretējai pieejai.

Endodontijas priekšrocības

Problemātisko zobu endodontiskās ārstēšanas atbalstītāji uzskata, cilvēka organismā nav nekā lieka, tāpēc zobus jācenšas sagalabāt visos gadījumos. Tajā pat laikā viņi izvirza pamatotas tēzes par konservatīvo metodiku izmantošanas priekšrocībām:

 • Dabisko zobu estētiskums ir daudz augstāks.
 • Endodontiskā ārstēšana aizņem mazāk laika, kas dažos gadījumos var būt noteicošs.
 • Dabīgo zobu sajūta mutes dobumā ir daudz komfortablāka.
 • Pēc implantu uzstādīšanas nav iespējams izlabot sakodienu un zobu rindu ar breketēm.
 • Implantācijai ir vesela rinda kontrindikāciju.
 • Ar pareizu pieeju endodontija uzrāda lielāku rezultativitāti.
 • Implantam, kā svešķermenim, pēc nepareizas uzstādīšanas un mutes dobuma kopšanas, ir atgrūšanas risks (pārimplantīta rašanās).

Jebkurai no metodikām ir eksistēšanas tiesības. Viss ir atkarīgs no pacienta mutes dobuma individuālajiem parametriem: zobu, sakņu kanālu un kaulaudu stāvokļa, dabisko zobu skaita, sakodiena, visa organisma kopējās veselības un citām sastāvdaļām.

Profesionāli noteikt, kurš ārstēšanas veids būs piemērots tieši Jums, varēs tikai kvalificēts zobārsts. Mūsu zobārstniecības klīnika Rīgā piedāvā plašu pakalpojumu spektru par zemām cenām. Mēs lepojamies ar mūsu ārstēšanas efektivitāti un sniegtās medicīniskās aprūpes kvalitāti.