Privātuma politika

Mēs izmantojam sīkdatnes, personalizētas lietošanas pieredzes nodrošināšanai un mārketingam. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat izmantot sīkdatnes. Plašāku informāciju skatiet mūsu privātuma politikā.

Piekrītu

Endodontija Rīgā: zobu kanālu ārstēšana

Zobārstniecība Rīgā pieņem pacientus, kuri izjūt stipras sāpes, kas rodas pulpas iekaisuma rezultātā. Novērst zobu zaudēšanu palīdz zobu kanālu ārstēšana.

Dobumā, kas rodas progresējot kariesam, iekļūst mikrobi, kuri ātri vairojas. Infekcija izplatās uz nervu galiem un asinsvadiem, kuri atrodas sakņu kanālā, kopā ar kuru tie veido pulpu. Zobārstniecībā Rīgā neiroķirurģiskā ceļā novērš audu iekaisumu, uz kura attīstību norāda stipras zobu sāpes, kas pastiprinās kontaktā ar aukstu vai karstu.

Zobu kanālu ārstēšanas īpatnības

Visefektīvāka metode, infekcijas izplatības novēršanai, ir endodontiskā terapija, veicot kuru izdodas saglabāt gan zobu funkcijas, gan to estētisko izskatu. Ārstēšana iekļauj zobu kanālu attīrīšanu no bojātajiem audiem un tiek veikta pēc rentgenoloģiskajiem izmeklējumiem. Procedūras laikā, kuru veic pieredzējuši zobārsti, izmanto operāciju mikroskopu. Ar aparāta palīdzību veic diagnostiskos pasākumus, nodrošinot juveliera precizitāti zobārsta darbībās.

Stomatologs, kuram uztic darbu endodontijā Rīgā, iziet papildus apmācības un viņam ir pieredze sarežģītu manipulāciju veikšanā pulpas rajonā.

Kad nepieciešama endodontiskā ārstēšana

Mūsu stomatoloģiskā klīnika Laurus Dent plus piedāvā pierakstīties uz pieņemšanu negaidot sapju parādīšanos, un tas ir noteikti nepieciešams, ja sapampušas smaganas, rodas diskomforts košļājot ēdienu, zobs palicis tumšāks. Endodontisko ārstēšanu uzsāk:

  • Pulpas iekaisuma gadījumā.
  • Saknes augšējās daļas bojājuma gadījumā.
  • Plombes nomaiņas gadījumā.
  • Ja veidojas dziļi kariozi dobumi.

Kanālu tīrīšanai un nekrotisko audu izņemšanai nepieciešami 3 vai 4 seansi, ielaista periostīta gadījumā ārstēšanu pagarina vēl par nedēļu-divām.

Pēc problemātiskā zoba apskates ārsts nosūta pacientu uz rentgenogrāfiju un sagatavo procedūras veikšanai – slēdz kariozos dobumus, iztīra strutu izdalījumus no smaganas.

Sakņu kanālu ārstēšanas etapi

Lai novērstu pulpas inficēšanos, pirms manipulāciju uzsākšanas, stomatologs uzstāda koferdamu un dezinficē apstrādājamo vietu. Nākamajā etapā tiek ievadīta anestēzija, darba vieta apstrādāta ar speciālu gēlu. Pēc sagatavošanās pabeigšanas:

  • Tiek nomērdēta pulpa.
  • Paplašināti kanāli.
  • Izņemts nervs.
  • Audu atlikumi tiek iztīrīti.

Iekaisuma gadījumā, zoba dobuma iekšpusē ievieto ārstniecisko preparātu, uzstāda pagaidu plombi un turpina ārstēšanu pēc 3-5 dienām. Sakņu kanālu atkārtoti apstrādā un noslēdz ar gutaperču. Kronīša atjaunošanai izmanto gaismu atstarojošu materiālu vai uzstāda protēzi.

Ortodonta konsultācija mūsu klīnikā Laurus Dent plus maksā 10 €, kanāla ārstēšana – 35 €. Zoba restaurācija izmaksā 55-60 €.

Rentgena-kontrole, kuru veic katrā terapijas etapā, ļoti precīzu iekārtu un kvalitatīva plombēšanas materiāla izmantošana, izslēdz sarežģījumu attītības riskus, ļauj atjaunot zoba funkcionālos parametrus.