Privātuma politika

Mēs izmantojam sīkdatnes, personalizētas lietošanas pieredzes nodrošināšanai un mārketingam. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat izmantot sīkdatnes. Plašāku informāciju skatiet mūsu privātuma politikā.

Piekrītu

Kā tiek veikta individuāla zobu higiēna

Personīgā higiēna iekļauj sevī lielu daudzumu pasākumu, organisma uzturēšanai tīrībā. Zobu higiēna šādu procedūru klāstā ieņem vadošo vietu. Mutes dobuma kopšanas higiēnisko noteikumu ievērošana ļauj saglabāt zobus veselus, bet smaganas stipras.

Kā tiek veikta individuālā zobu higiēna

Visi zina, ka zobus vēlams tīrīt divas reizes dienā. Individuālās higiēnas procedūras mājas apstākļos tiek veiktas katru dienu. Daudzi stomatoloģisko klīniku pacienti cieš no smaganu slimībām – gingivīta, parodontīta, parodontozes. Mutes dobuma mīksto audu slimību gadījumā bieži veidojas kabatiņas, kurās sakrājas ēdiens, tāpēc birstīti ir pareizi jāizvēlās, kā arī pareizi jāpielieto.

Izvēlamies zobu birstīti

Ražotāji šobrīd piedāvā visdažādāko konfigurāciju birstītes, dažādās krāsās un cietības pakāpē. Birstītes sariņu blīvums iedalās:

  • Hard – cietais, tai skaitā supercietais (Xhard).
  • Medium – vidēji cietais.
  • Soft – mīkstais, tai skaitā ļoti mīkstais (sensitive).

Sariņu cietības pakāpi jāizvēlās zobu higiēnistam, atkarībā no katra pacienta mutas dobuma problēmām un stāvokļa. Tāpat vēlams pareizi izvēlēties birstītes formu un tās sariņus, lai rūpīgāk iztīrītu problemātiskās vietas. Daudzi uzskata, jo cietāki sariņi, jo aktīvāk tie noņems zobu aplikumu. Taču birstītes ar cietiem sariņiem ir kategoriski nepieņemamas cilvēkiem ar vājām smaganām – pēc šādas tīrīšanas mīkstie audi iekaisīs un sāks asiņot.

Īpaši populāras mutes dobuma higiēnai kļuvušas elektrobirstītes, ar kurām zobu tīrīšanu var paveikt ātrāk un efektīvāk. Taču šie izstrādājumi ir kategoriski nepieņemami gingivīta, stomatīta, parodontozes gadījumā. Turklāt, elektrobirstītes izmantošana ikdienā var radīt kaitējumu zobu emaljai.

Kā pareizi izmantot zobu birstīti

Zobu tīrīšanas laikā, kustībām jābūt vertikālām, nevis horizontālām un tām ir jābūt slaukošām. Ar šādām kustībām nepieciešams rūpīgi notīrīt zobu kā no ārpuses, tā arī no iekšpuses. Daudzi stomatologi uzskata, ka zobu ķīļveida defekti rodas tieši nepareizo tīrīšanas kustību dēļ.

Lai pārliecinātos par mutes dobuma patstāvīgo pasākumu efektivitāti, nepieciešama regulāra apskate stomatoloģiskā klīnikā pie zobu higiēnista.

Pierakstīties

Pieteikties pie speciālista!

Piesakies tiešsaistē, un mēs sazināsimies ar Jums 1 darba dienas laikā!

Pierakstīties